Vestuvių ceremonija lauke!

Ne viena pora svajoja  prisiekti vienas kitam amžiną meilę ne Civilinės Metrikacijos Biure (CMB), o pievoje, miške, sode, pajūry ar kokioje kitoje mieloje širdžiai vietoje. Lietuvoje jau kelerius metus yra tokia galimybe, tad šiandien apie tai, ką vertėtų žinoti pradedant organizuoti savo vestuvių ceremoniją.

Pirmiausiai, jums reikia paduoti pareiškimus CMB. Tai padaryti vertėtų ne vėliau, nei likus mėnesiui iki ceremonijos, nes panašiai teik laiko bus registruojami Jūsų pareiškimai. Kuo anksčiau nustatysite savo vestuvių datą, tuo didesnė tikimybė, jog gausite norimą laiką ir datą.

Sąrašas neilgas, tačiau nepamirškite nė vieno iš jų, nes be jų santuokos nebus: )
 • Asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai.
 • Gimimo liudijimai.
 • Jei ketinantysis susituokti yra užsienio valstybės pilietis, papildomai pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas patvirtinantis, kad jo santuokai nėra kliūčių. Užsienio valstybės piliečio dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma (APOSTILLE), jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys ir Europos Sąjungos teisės aktai nenumato kitaip ir išversti į lietuvių kalbą. Santuokos nutraukimo dokumentas (ištuoktam asmeniui) arba sutuoktinio mirties dokumentas (našliui).
 • Mokamasis pavedimas arba kvitas, patvirtinantis, kad sumokėta valstybės rinkliava.

Kai pareiškimai jau paduoti, ieškokite vietos, tačiau ne bet kur, o savo rajono ribose. t.y. to rajono, kur būtų registruotas vienas jaunųjų ir ten, kur nunešėte pareiškimus tuoktis. Todėl tarkime, jei gyvenate ir pareiškimus nunešėte į Vilniaus miesto CMB, santuokos vieta negali būti už Vilniaus miesto ribų. Jei ceremonijos norėsite už miesto ribos (t.y. už miesto ribą žyminčio ženklo ‘Vilnius’) – pareiškimus turite nešti į Vilniaus rajono ar kito rajono CMB. Ir, be abejo, turite būti registruotas tame rajone. (Čia turiu pastebėti, kad Vilniaus miestas ir Vilniaus rajonas yra skirtingi dalykai).

Norint, kad atvyktų CMB darbuotojai, reikės ne tik sumokėti papildomus 210 Lt paduodant pareiškimus, bet, neretai ir suorganizuoti jiems transportą. Kažkas turės atvežti ir parvežti metrikacijos skyriaus darbuotojas.

Vietą reikėtų rinktis taip pat apgalvotai: tai turėtų būti kiek privatesnė vieta, kitaip neatsiginsite pašalinių stebėtojų, dalyvių ir lankytojų: ) Pagal LR įstatymus, iš viešų vietų niekas neturi teisės išvaryti žmonių, tad jei močiutė su dieduku ir draugais deginasi pievoje po medžiu, kur Jūs norite tuoktis, tai neturite teisės jų iš ten išvaryti, nebent susitarti draugiškai.  Tad geriausia tai daryti privačioje teritorijoje, kur tikrai dalyvaus tik kviestiniai svečiai.

Orai Lietuvoje taip pat sunkiai prognozuojami, tad planą B arba palapinę, pastogę visada privalu turėti.

Staliukas CMB žurnalui pasidėti ir mini LR vėliava – būtini atributai, kad ceremonija įvyktų.

Paskutinis dalykas: puiki nuotaika, šampanas, šypsenos, kėdutės ar suoliukai svečiams: ) Valioooo!

{Nuotrauka iš TyingtheKnott}

Linkėjimai!

Edita

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Komentarų: 4 to “Vestuvių ceremonija lauke!”

 1. Lina sako:

  As laukiu nesulaukiu savo ceremonijos lauke si pavasari!!! Tikrai nemazai biurokratiniu subtilybiu reikejo praeiti norint tuoktis TEN, kur miela…Zinoma, ne be geru zmoniu pagalbos viskas pavyko, radome pas ka laikinai deklaravome gyvenama vieta. Belieka tiketis, kad kazkada Lietuvoje Lietuvos pilieciai gales tuoktis ten, kur nori, o ne pagal rajonus, miestus ir tt… Dabar tik laukiu gero oro ir daug sypsenu!!! : )))))

 2. Teisingai Lina! Taip viskas sudėtinga su tomis deklaracijomis, o be reikalo. Linkiu gražios šventės ir gero oro!

 3. M. sako:

  O trumpai prisiregistravus pas draugus nėra pavojaus, kad ateis sąskaitą už būtus ir nebūtus dalykus (sveikatos draudimą pvz)? Aš jau seniai gyvenu užsienyje, išvykymą deklaravau, nesinorėtų problemų per nežinojimą…

 4. na, jei deklaruotas išvykimas, tada turbūt net prisiregistruojant Lietuvoje bus skaitoma, kaip parvykimas ir bus mokesčiai ir visa kita.

Komentuoti